Rafał Olbiński – Wybitny artysta polskiej sztuki współczesnej . Urodził się 21 lutego 1943 w Kielcach, w 1969 roku ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. W roku 1981 wyemigrował do Stanów Zjednoczonych gdzie mieszkał przez ponad 30 lat. Szybko zaistniał w tamtejszym środowisku i dał się poznać jako znakomity ilustrator i malarz.

W 1985 roku podjął pracę jako wykładowca w nowojorskiej “School of Visual Arts”. Rafał Olbiński jest dobrze znanym twórcą. Jego prace są eksponowane zarówno w renomowanych galeriach i muzeach, wśród których można wymienić Bibliotekę Kongresu, Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Carnegie Foundation w Nowym Jorku, Muzeum Plakatu w Wilanowie, jak i gromadzone przez wielu prywatnych kolekcjonerów na całym świecie. Rafał Olbiński współpracuje także ze znanymi czasopismami, takimi jak: “The New York Times”, “Newsweek”, “Business Week” czy ‘Der Spiegel”. Jego prace byłynagradzane na wielu konkursach międzynarodowych. W 1995 roku otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie “New York City Capital of the World” na plakat promujący Nowy Jork jako stolicę świata. Artysta nagrodzony został także międzynarodowym Oskarem za “najbardziej niezapomniany plakat na świecie” w 1994 roku w konkursie Prix Savignac w Paryżu, jak również pierwszą nagrodą w konkursie Instytutu Praw Człowieka w Strasburgu w 1976 roku. Łącznie za swoją twórczość zgromadził już ponad 100 nagród. Niedawno na rynku pojawił się album “Ars Picturae”, w którym znalazły się jego obrazy i inspirowane nimi sonety Iana Lukinsa. Obecnie mieszka w Polsce.

Prezentowana praca pochodzi z lat 80tych twórczości Rafała Olbińskiego w USA . Okładka do ,, Detective Stories ” . Obraz wykonany w technice akrylu na tekturze . Do pracy dołączony jest autorski certyfikat autentyczności.

Wymiary : 40,5 x 27 cm w świetle oprawy / 65 x 54 cm z obramowaniem.

Serdecznie zapraszamy .